میاندوآب همچنان رکورددار با کیفیت‌ترین قند تولیدی کشور

درباره قندفرارادمیاندوآب

 

فرماندار میاندوآب گفت: رکورد بهترین قند کشوری در اختیار کارخانه قند میاندوآب قرار دارد.

حمید جلالی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: شهرستان میاندوآب از نخستین شهرستان‌های آذربایجان غربی است که در سال 1314 صاحب کارخانه قند شده است.

وی ادامه داد: رکورد بهترین قند کشوری در اختیار کارخانه قند میاندوآب قرار دارد.

جلالی با بیان اینکه حدود 500 نفر کارگر فصلی در کارخانه قند میاندوآب مشغول هستند، اعلام کرد: 100 نفر کارگر دائمی نیز در این کارخانه فعالیت می‌کنند.

وی یادآور شد: کارخانه قند میاندوآب در مهر ماه فعالیت خود را آغاز کرده و بسته به میزان خرید تا پایان اسفند ماه یا فروردین ماه فعالیت مستقیم تولید قند از چغندر شده و بعد از آن مشغول تولید شکر و شکر پرورده می‌شود.

جلالی میزان ظرفیت خرید چغندر کارخانه قند میاندوآب را 250 هزار تن عنوان کرد و ابراز داشت: تاکنون 30 درصد از این رقم تحقق یافته و تقریبا 75 هزار تن چغندر خریداری شده و مابقی در حال خرید است.

وی افزود: در حال حاضر کارخانه قند میاندوآب در حال تولید قند است.

جلالی خاطرنشان کرد: کارخانه قند میاندوآب در گذشته خارج شهر بوده که به مرور با توجه به اینکه شهر توسعه یافته در حال حاضر در داخل شهر است.

وی اضافه کرد: تمام دستگاه‌های این کارخانه به تجهیزات آلاینده زدا مجهز شده و کارخانه قند میاندوآب نیز ملزم و متعهد به انجام یک سری کارها شده است.

جلالی متذکر شد: شهرستان میاندوآب در شرف تاسیس کارخانه قند توسط بخش خصوصی بوده که در خارج شهر است که مراحل اداری و مجوزهای لازم اخذ شده است.

فرماندار میاندوآب ادامه داد: اگر مراحل اجرایی این کارخانه آغاز شود به نوعی کارخانه قند فعلی به خارج از شهر منتقل خواهد شد.

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.